סוגי המדרסים הנפוצים וההבדלים ביניהם

ניתן לחלק את ההבדל בין המדרסים השונים למספר קטגוריות: מדרסים המיועדים לחיילים, מדרסים המיועדים לביצוע פעולות ספורט ולספורטאים, מדרסים לפי מותגים, מדרסים לפי סוג הקשת ברגל או כאלו המיועדים לנעלי אלגנט. בניגוד לאביזרי אורטופדיה אחרים, רכישה נכונה של מדרסים צריכה לערב בעלי מקצוע אשר יודעים להתאים בין סוג כף הרגל למדרס הרצוי. חשוב לזכור כי ניתן גם לרכוש מדרסים המתאימים למילוי של מספר פונקציות, אך בכל מקרה אסור להתפשר על האיכות.

המדרסים מאפשרים יציבה נוחה, מפזרים את העומס על כף הרגל ומונעים נזקים כרוניים. זו הסיבה שניתן להשתמש במדרסים כמעט בכל גיל, ואורטופדים רבים ממליצים על רכישה של לפחות זוג מדרסים אחד. היכרות עם סוגי המדרסים הקיימים יכולה לעזור לכם לבחור בין האביזרים השונים, וכך להתאים את המדרס אשר בנוי ומיועד לכף הרגל שלכם.

המדרסים השומרים על בריאותו של החייל

הייחוד של מדרסים המיועדים לחיילים קשור בעיקר לנושא בלימת הזעזועים. היות והנעליים הצבאיות נחשבות לקשיחות במיוחד, ומצד שני החיילים מעורבים בהמון תזוזה המשלבת קפיצות וריצות, כף הרגל חייבת להיות מוגנת על ידי מדרס איכותי.

בנוסף על כך, המדרסים המשמשים חיילים עשויים חומר עמיד במיוחד היות ותנאי השדה אינם דומים לתנאי שגרה. המדרסים לא מתאימים רק לקרביים, ובדרך כלל הם גם עבים יותר וזאת על מנת להתאים לנעליים הצבאיות העמוקות. חלק מהמדרסים אמנם מסופקים על ידי לשכת הגיוס, אך לעיתים הם אינם איכותיים מספיק.

ספיגת זיעה ושיפור נעלי הספורט

בקטגוריית מדרסי ספורט, רוב האביזרים מיועדים לשימוש בעת ריצה. מלבד ספיגת הזעזועים מדרסים מן הסוג הזה גם מסוגלים לספוג ולמנוע זיעה, וברוב המקרים הם מחליפים את המדרס המקורי של יצרנית הנעליים. מבחינת מותגים, בארץ פועלות מספר חברות המייצרות או מייבאות מדרסים. התייעצות עם אורטופד ואנשי מקצוע יכולה למנוע לבטים רבים, ולהבטיח בחירה במדרס המתאים.

כיצד נקבע סוג הקשת והמדרס המתאים לה?

מדרסים המותאמים לסוג הקשת בכף הרגל נרכשים לרוב לאחר המלצה של אורטופד. המשמעות היא בדיקת כף הרגל, והבחנה בין קשת רגילה, נמוכה או גבוהה.    כל סוג של קשת מצריך מדרס אחר, אך רוב המדרסים מתוכננים כך שיתנו מענה לקשת הרגילה. אם אינכם יודעים איזו קשת יש לכם, אל תסתפקו בבדיקה ביתית וגשו לאבחון מקצועי.

המדרסים בחיי היום יום

סוג המדרסים האחרון מתאים לנעליים בהם נעשה שימוש שגרתי, או לנעליים ייצוגיות. גם נשים יכולות להשתמש במדרסים כאלו, וניתן אף לבחור מדרסים קצרים המתאימים לנעלי עקב.

גם במקרה הזה רכישת המדרסים באה כאביזר משלים לנעליים, והמדרס עצמו מחליף את הרפידה המקורית.מחירי המדרסים נוחים ומשתלמים, ולכן כדאי לבדוק לעיתים קרובות את הצורך במדרסים ולבחור את סוגם בצורה האופטימלית.

Call Now Buttonחייג עכשיו!libero vulputate, in et, risus. felis neque. ipsum consectetur
Share This