מהו דורבן בעקב, וכיצד מדרסים יכולים לטפל בו?

מדרסים לדורבן הם פתרון אידיאלי לבעיה. אך על מנת להבין את צורת הפעולה של מדרסים לדורבן ואת החשיבות שלהם, כדאי להבין ממה נגרם הדורבן .

כאשר המבנה הקשתי של כף הרגל נפגם ,בין אם כתוצאה מבלאי ובין כתוצאה מחבלה ,הרצועות התומכות במבנה נמתחות ונהיות מדולקות. התשובה לכך הוא הרמה של אותו איזור ושיחרור הלחץ מהעקב .זה פחות או יותר התשובה לדורבן ,בפועל זה טיפה יות מסובך אבל זה כבר הבעיה של בעל המקצוע .

חשוב לזכור כי הכאב בעקב הרגיל מופיע לעיתים קרובות ללא התראה מוקדמת, ואף מתגבר בעת העמסת משקל על הרגל. ניתן להרגיש את הכאב לאחר שנת לילה, או כתוצאה מישיבה ארוכה. המאפיינים של הדורבן הם כאב עז, ותחושת חוסר נעימות אשר יכולה להוביל לעיתים להימנעות מעמידה.

במצבים מתקדמים של דורבן חלק מהמטופלים גם מרגישים כאבים בצד האחורי של הרגל, ולעיתים גם בקשת הרגל. הכאב נובע מגיד בשם פלנטר פסיה המחובר מהעקב למפרקי האצבעות ובסיסי הבהונות, בצורה המזכירה מניפה.

בעת דריכה על כף הרגל מתבצעת מתיחה של הגיד, ולאחר הדריכה הגיד משתחרר. יחד עם זאת, השטחה בלתי נורמלית של כף הרגל גורמת לגיד להימתח בצורה מוגזמת, מה שיכול להביא לקרעים ודימומים. הדורבן כפי שנהוג להתייחס אליו הוא אינו המקור היחיד של הכאב, המגיע דווקא מהלחץ על הגיד הפלנטרי.

הזמינו מדרסים באיכות גבוהה

. זכרו כי צעדים קיצוניים כמו ניתוח יכולים להימנע לאחר שימוש נכון במדרסים והתאמה אישית שלהם עבור  כף הרגל  ולכן כדאי מלכתחילה לרכוש מדרסים ברמה גבוהה.

אל תתפשרו על רכישת מדרסים מן המדף או מחברות לא מקצועיות,  כדאי מאוד להקפיד על איכות אשר יכולה לשרת את כף הרגל לאורך שנים ארוכות.

Call Now Buttonחייג עכשיו!Curabitur id mi, tempus id suscipit elementum velit, accumsan
Share This