מדרסים הם הבסיס לכפות רגליים בריאות

המדרסים הם חלק בלתי נפרד מתחום האורטופדיה, משום שהם מאפשרים שיפור במצב הבריאותי של המטופל ללא עלות גבוהה, סיכון או ניתוח. העובדה כי ניתן להתאים מדרסים לכפות רגליים שונות היא חלק חשוב בפופולאריות של אביזר האורטופדיה הזה, ולכן עושים בו שימוש כמעט בכל הגילאים.

אך כיצד בנויים מדרסים, מה העיקרון הרפואי העומד מאחוריהם ואיזה סוגים של מדרסים אפשר למצוא? כאשר בודקים את הנושא מקרוב, מגלים מידע מועיל ובעל ערך.

כיצד פועלים המדרסים ?

מדרסים הם למעשה המשך של כף הרגל ומסוגלים לאפשר את תנועת כף הרגל עם תיקון המנח בין אם פנימה (פרונציה)ובין אם החוצה ( סופינציה) כאשר החמרים שמהם מורכב מדרס טוב כוללים קשיחות ורכות בדיוק כשם שגופנו מורכב מעצמות ובשר.

בעת הדריכה הראשונה בצדה האחורי חיצוני של כף הרגל נוצר זעזוע שכף רגל תקינה יודעת לבלום בעזרת ההקשת האחורית האנרגיה הזאת מועברת בצורת חצי סיבוב אל המרכז כף הרגל ובעת הניתור שהוא השלב הסופי של הדריכה כף הרג מנצלת את האנרגיה הזאת בתיחכום רב .מדרסים למעשה בולמים את אותם זעזועים, ואף מחלקים את העומס המגיע מכל הגוף אל הרגליים בצורה נכונה. בנוסף, מדרסים משפרים את היציבות ואת ההליכה, ומונעים כאבים כרוניים או נזקים המצטברים לאורך זמן. בניגוד למה שנהוג לחשוב, רוב יצרניות הנעליים אינן מוסיפות מדרסים למוצריהם, וגם אלו שעושות זאת אינן מקפידות על איכות גבוהה.

סוגי המדרסים 

למעשה יש הרבה סוגי מדרסים ובארגש פיתחנו את המידרס המושלם שעונה על כל סוגי הבעיות ואפשר להכניסו לכל נעל

רוב המדרסים מגיעים עם תמיכה מובנית לקשת, וחומרים בולמים זעזועים  . במדרסים מן הסוג הזה ניתן למצוא גם שכבות סופגות זיעה, או אפילו חומרים המונעים הזעה מוגברת.

ההתקדמות הטכנולוגית הביאה לכך שניתן גם לרכוש מדרסים המשלבים בין קשיחות לאלסטיות, וחלק מהחברות גם מציעות מדרסי סיליקון ברמה גבוהה. מדרסים מוכרים מסוג אחר הם מדרסי הספורט, המגיעים באורך מלא עבור כף הרגל, או לחילופין מדרסים המתאימים לנעלי נשים ואורכם קצר יותר. הדרך לבחון האם המדרס אשר נקנה מהמדף הוא אכן אורטופדי היא להתייעץ עם בעלי המקצוע, ובכל מקרה כדאי לבדוק אפשרות להתאים מדרס באופן אישי.

בסופו של דבר, הרגליים חשובות מספיק על מנת להקדיש להם תשומת לב מלאה ולהשקיע במדרסים ראויים. בטווח הקצר והארוך, המדרסים יכולים למנוע מכם כאבי גב ולהוביל אתכם לחיים בריאים יותר.

Call Now Buttonחייג עכשיו!consectetur dolor adipiscing justo mi, commodo facilisis venenatis, felis Nullam ut sit
Share This