מדרסים אורטופדים שאלות ותשובות

היכרות עם השאלות והתשובות הנפוצות בנושא של מדרסים אורטופדים יכולה לעזור לכל מי שמתלבט לגבי הטיפול המתאים עבור, ואיזה מדרס באמת שווה לקנות.

אך עוד לפני כן, חשוב להבין כי אין תחליף לרכישת מדרסים אורטופדים.

מדרסי מדף המופיעים בחנויות הכלבו, או מדרסים הנרכשים יחד עם זוגות הנעליים, אינם מיוצרים באיכות גבוהה מספיק ולא נותנים מענה על הבעיות האורטופדיות האשיות שלך, בהתאמה לבעיות כף הרגל הספציפיות שלך.

תפקידם של המדרסים הוא לעזור לשמור על כף הרגל, ולכן מומלץ לבחור רק מדרסים אורטופדים אשר הרופא המטופל היה מעורב בהתאמתם או שהואתמו ע”י בעל מקצוע מוסמך, חשוב לפנות לאורטופד ולקבל אישור למדרסים גם כדי שתוכלו ליהנות מהחזרי קופות החולים.

מתי משתמשים במדרסים?

המקרים הנפוצים בהם מדרסים אורטופדים יכולים לעזור שונים בין המטופלים, אך ישנן מספר מחלות אשר חוזרות על עצמן בקרב קהל יעד רחב.

כאבים בתנועה, בקרסול, בברכיים, באגן, בגב ובגב התחתון ואף כאבי צוואר וכאבי ראש הם אינדיקציה ברורה לצורך ברכישת מדרסים אורטופדים. גם תסמינים של דורבנים בעקבים, דלקות ופלטפוס מחייבות מעורבות של אורטופד, והתאמת מדרסים בצורה נכונה.

ברוב המקרים המדרסים מתאימים גם לביצוע פעולות ספורטיביות, ואינם פוגעים בשום צורה בשגרה או ברמת החיים.

האם מדרסים אורטופדים מתבלים, וכיצד שומרים עליהם?

מבחינת עמידות, גם מדרסים אורטופדים מתבלים לאורך הזמן, ישנם מדרסים אשר ארגש אורטופדיה מיצרים אשר עמידים לתקופה של 4 שנים לפחות מיכוון שהם עשויים מחומרים באיכות גבוה. כדאי לבדוק האם ישנן בעיות רפואיות החוזרות לאחר תקופה של שימוש במדרסים, ולבחון האם הסיבה היא מדרס בלוי.

במקביל, חשוב להבין כי אינטנסיביות של שימוש במדרסים, או העברת מדרס מנעל לנעל, יכולים גם הם לקצר את אורך החיים שלהם. בכל מקרה, מדרסים אורטופדים איכותיים ניתנים לתיקון במידה והבלאי אינו חמור.

מהי תקופת האחריות על המדרסים, והאם קופות החולים וחברות הביטוח משתתפות בהוצאות?

בדרך כלל ניתנת אחריות על רכישת מדרסים אורטופדים, וחלק מקופות החולים אף משתתפות בעלויות בהתאם לפרמיה של הלקוחות. ניתן לברר גם עם חברות הביטוח לגבי השתתפות ברכישת מדרסים אורטופדים, ולבדוק האם המכון מספק אפשרות החזרה.

מה עושים עם המדרס אינו מתאים?

מבחינת שימוש שגרתי במוצר, מדרסים אורטופדים ניתנים לרחיצה ואפשר גם להשתמש בטלק על מנת לייבש אותם או למנוע ריחות רעים. אם בעת השימוש במדרס המטופל אינו חש בנוח, עליו לפנות אל האורטופד ולבדוק מה היא הסיבה.

כאמור, המדרס אינו אמור להיות מורגש ובטח שלא להפריע לביצוע פעולות סטדנרטיות. במקרים בהם המטופל מתקשה להכניס את המדרס אל הנעל ניתן להיעזר באבקת טלק, אך אם הקושי ממשיך אפשר לפנות אל מכון האורטופדיה ולהתייעץ עם אנשי מקצוע.

כמה זמן ביום צריך לנעול את המדרסים?

מספר השעות בהן יש לנעול נעליים עם מדרסים משתנה, אך באופן כללי רצוי להשתמש בהם בכל שעת פעילות. גם במקרה הזה מומלץ להתייעץ עם אורטופד, ולבדוק כיצד המדרסים מתאימים לשגרה.

זכרו כי אין תחליף לרכישת מדרסים איכותיים, משום ששמירה על כפות הרגליים משפיעה על כל הגוף.

Call Now Buttonחייג עכשיו!dolor quis, non odio ut venenatis, porta. amet,
Share This