בעיות נפוצות 

  • נוירומה על שם מורטון  – פגיעה מכאנית בעצב העובר בין שתי עצמות מסרק. נפוצה במיוחד פגיעה של העצב העובר בין עצם המסרק השלישית ועצם המסרק הרביעית. העצמות לוחצות על העצב והגירוי מעורר יצירת רקמה סיבית מסביב לעצב ולכאב אופייני בין שתי האצבעות. הליקוי מטופל בעזרת ריפוד מתאים מתחת לעצמות המסרק, זריקות קורטיקוסטרואידים ובמקרים חמורים במיוחד בעזרת ניתוח לשחרור העצב או להסרתו.

ציפורן חודרנית- צמיחה של ציפורן לתוך מצע הציפורן או בדרך הגורמת לחתך במצע הציפורן, ליקוי היכול להתרחש בכל ציפורן אך כזה הנפוץ יותר בבוהן כף הרגלציפורן חודרנית מתרחשת בעיקר בעקבות טיפול לקוי בציפורניים, שימוש בהנעלה צרה מדי או טראומה של האצבע. טיפול שמרני כולל מניעה (הנעלה רחבה וגזירת ציפורניים בקו ישר ולא על פי קו המתאר המעוגל של הציפורן) והשריית האצבעות במים חמימים עם חומר חיטויבמידת הצורך נערך ניתוח במסגרתו מסירים חלק מהציפורן או את כולה ולעתים משתמשים בפנול להריסת שכבת הנבט של הציפורן למניעת חזרה של הליקוי.

פטרת– פטרת רגליים (Tinea Pedis) היא פטרת נפוצה, שבדרך כלל מופיעה בין האצבעות השלישית והרביעית או בין הרביעית והחמישית. היא גורמת לעור להיות רטובאדום וקשקשי. הפטרת שבין אצבעות כפות הרגליים היא השכיחה ביותר בישראלהחום והלחות הנוצרים בעיקר בין האצבעות הרביעית והחמישית של כפות הרגליים מהווים סביבה אידיאלית להתפתחות הפטריות. התרבותן גורמת לגרד, למסמוס של העור ובהמשך לסדקים כואבים. נעילה ממושכת של נעלי התעמלות בעלות סוליות גומי או נעלי צבא מגבירה את הסיכון ללקות בזיהום פיטריתי בכפות הרגליים. אם אין מטפלים בפטרת באמצעות תכשירים אנטי-פטרייתיים מקומיים או בנטילה פומית (דרך הפה), היא עלולה להתפשט לעור כף הרגל ולציפורני הרגליים ולגרום לפטרת הציפורניים .

  • דורבן  הוא קוץ המופיע בעקב עקב קריסה של הקשת ומתיחת המיתר המרכזי  הגורם  לדלקת ניתן לטפל בדורבן בגלי הלם  או  במדרסים .

hallux valgus – מצב שבו הבוהן במנח של קירוב, כלומר פונה יתר על המידה לכיוון יתר האצבעות. הסיבות להופעת עיקום הבוהן תורשתיות וכן סביבתיות, למשל שימוש בהנעלה צרה מדי.     באזור המפרק בין עצם המסרק לגליל, הופך המבנה הגרמי לבולט והרקמות הרכות שעליו     נחשפות לכוחות חיכוך ולמאמצים. במקרים מסוימים יכול עיקום בוהן לא מטופל להחמיר וגם להשפיע לרעה על מבנים סמוכים. הליקוי מטופל בעזרת שורת אמצעים, החל מהתאמת נעליים ועד לניתוח לתיקון העיוות הגרמי.

Call Now Buttonחייג עכשיו!Phasellus ultricies eleifend fringilla felis ut
Share This