אביזרים אורטופדיים

אורטופדיה היא תחום המאפשר שימוש בעזרים רבים לשמירה על הבריאות ושיפור איכות החיים. מומחי אורטופדיה יכולים להמליץ לכל מטופל על האביזרים המתאימים לו, ולאפשר טיפול מהיר ויעיל. ההבדל בין אביזרי אורטופדיה נוגע בעיקר לסוג הכאב, אך גם לאזור בו צריך לטפל.

 אביזרי אורטופדיה לגב למשל יאפשרו מגוון טיפולים שונה מאשר אביזרי אורטופדיה לקרסול או לכף היד. יחד עם זאת, אורטופדיה מאפשרת התאמה אישית של המוצרים. בניגוד לתחומי רפואה רבים הממליצים על טיפול דומה לטווח גילאים גדול, בכל הקשור אל אורטופדיה יש צורך בהזמנה אישית וספציפית יותר. מודעות לסוגי האביזרים, מחיריהם ומידת השימוש בהם יכולה לשפוך אור על תחום האורטופדיה, גם עבור מי שאינו רופא.

הקבוצות העיקריות של אביזרי האורטופדיה הנפוצים

כדי להכיר את אביזרי האורטופדיה השונים יש צורך בחלוקה לקבוצות. ראשית, ישנם אביזרים המתאימים לכף הרגל. בקטגוריה זו ניתן למצוא מכשירים להקלה על כאבים, ועזרים ליישור העצם במקרים של הלוקס ואלגוס. בנוסף, ישנם אביזרי אורטופדיה המיועדים לטיפול בגב. בקבוצה זו נכללות חגורות הגב, המאפשרות תמיכה ויציבה בריאה.

 גם אביזרים אורטופדיים המיועדים לקרסול נחשבים לשכיחים, בעיקר בקרב ספורטאים. בסוג כזה של אביזרים ניתן למצוא תומכי קרסול, מגנים, תומכי גידים ועוד. חשוב לציין כי בכל דבר הקשור אל אורטופדיה מומלץ להתייעץ עם גורם מומחה, ולא להסתמך על תחושה אישית. גם באביזרי האורטופדיה המיועדים לכף היד, כמו תומכי השורש, מייצבי אגודל, מגני שורש ותומכי מנהרות יש היצע גדול של מוצרים, אך כל אחד מהם מתאים לסוג אחר של טיפול.

עבור הברך ניתן למצוא אביזרים המגיעים בצורת רצועות, או מגנים מסיליקון, בעלי ריפוד או עם חור. מייצבי ברך מאפשרים התמודדות יעילה עם כאבים, וחלקם מגיעים בתוספת פלסטיקים ותומכים. עבור הכתף והמרפק ישנם תומכים, וגם כאן ניתן למצוא שימוש נפוץ בעיקר בקרב ספורטאים.

האורטפודיה המודרנית מחזקת את אחיזתה

האביזר המוכר ביותר בתחום האורטופדיה מתאים לכף הרגל, ונקרא מדרס. מדרסים מיועדים לשמירה על כף הרגל, אך מתאימים גם למניעת כאבי גף. התאמת המדרס נעשית לאחר פגישה עם אורטופד מומחה, הממליץ על סוג המדרס ועל אופן השימוש בו. רובנו רגילים להיתקל במדרסים במהלך השירות הצבאי, בעיקר בחודשים הראשונים ובתקופה בה הרגל אינה רגילה לנעל הקשיחה. יחד עם זאת, מדרסים הם חלק חשוב באורטופדיה ולכן הם נפוצים בקרב גילאים שונים.

לסיכום, אורטופדיה הנה תחום נרחב ומקיף. מומחי אורטופדיה הם הגורמים אליהם יש לפנות בעת תחושת כאבים, מחלות או ליקויים באחד ממערכות השרירים או העצמות בגוף האדם. לאורך השנים שיפרו מומחי אורטופדיה את אחיזתם בטכניקות ריפוי חדשות, וכיום עוסקת אורטופדיה מודרנית לא רק בשברים ונקעים אלא גם בדלקות מפרקים פיזיותרפיה ודלקות.

Call Now Buttonחייג עכשיו!sem, id, libero Donec sit Praesent Sed vel, quis Praesent
Share This